Mikołajki: Powstaje hotel apartamentowy na Wyspie Ptasiej

19 sierpnia 2011 16:17:41 | Ewa Kowalska

Drukuj | A A A

Fot. Inpro SA

Zobacz więcej zdjęć

Czterogwiazdkowy hotel na Wyspie Ptasiej Jeziora Mikołajskiego wzbogaci ofertę hotelową mazurskiego miasta żeglarzy o nowoczesną architekturę i nową marinę. Rozpoczęta w maju br. inwestycja udostępni swoje wygody wszystkim miłośnikom mazurskich jezior na początku 2013 r.

Budowany hotel apartamentowy w Mikołajkach to inwestycja typu condohotel. To rodzaj inwestycji budowanej w systemie stworzonym około 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Na czym polega system condo? Deweloper buduje hotel i sprzedaje apartamenty na własność, w związku z czym w chwili zakończenia inwestycji jest ona w stu procentach sfinansowana. Nie ma kosztownego kredytu ani ryzyka. Nabywca takiego apartamentu może zarabiać na jego wynajmie, a także korzystać z pokoju na prawach gościa przez określoną liczbę dni w roku. W systemie tym funkcjonuje już w Polsce ponad 150 obiektów. Większość z nich to hotele cztero- i pięciogwiazdkowe. Są wśród nich dwa hotele w Kołobrzegu – „Marine” i „Sand Hotel”, dwa w Ostródzie – „Platinum” i „Willa Port” oraz hotel „Bellamonte” w Zakopanem.

Hotel powstaje na Wyspie Ptasiej połączonej w latach 90. z półwyspem Jeziora Mikołajskiego.  Ponieważ oferta kierowana jest do bardzo wąskiej grupy odbiorców, w projekcie położono nacisk na unikalność. Składają się na nią: wyjątkowa lokalizacja, jakość i standard wykonania oraz dodatkowe atrakcje. Hotel budowany jest w standardzie obiektu czterogwiazdkowego. Będzie on miał bezpośredni dostęp do jeziora, przy brzegu zaplanowano więc marinę z 64 miejscami do cumowania. W hotelu znajdzie się 89 apartamentów o powierzchni od 32,9 do 104,8 m2. Powstanie też restauracja z tarasem widokowym na jezioro i Mikołajki oraz basen, SPA, pomieszczenia odnowy biologicznej, kompleks saun, siłownia i sala zabaw dla dzieci. Oprócz tego wybudowany zostanie budynek restauracyjno-konferencyjny z lobby barem. Luksusowego charakteru dodadzą inwestycji tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą, a także łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynków (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz całodobowy monitoring kompleksu.

Łączna mieszkalna powierzchnia użytkowa condohotelu będzie wynosiła 3820 m2. Najbardziej ekskluzywne apartamenty w hotelu, z bezpośrednim wyjściem na taras prywatnej mariny, będą kosztowały około 25 tys. zł/m2.

Inwestorem jest gdański deweloper Inpro SA. Wartość przedsięwzięcia to ok. 50 mln zł.